endüstriyel yangın söndürme ile ilgili görsel sonucu

bknz: bknz 

Ankara’da endüstriyel yangın söndürme alanında en başarılı firmaların başında gelen A-pro mühendislik, birbirinden farklı yangın söndürme sistemleriyle bir çok endüstriyel firmada hizmet vermektedir ;

 • Boya ve Tekstil Sanayi

  Tekstil tesislerinde bulunan elyaf, iplik gibi yanıcı maddelerin yanma hızı ve boya atölyelerinde bulunan kimyasal, yanıcı ve parlayıcı malzemeler ve harman-hallaç dairesi, boya ve baskı tezgahları, pnömatik taşıma hatları, boya ve kimyasal madde depolama alanları, pamuk depolama alanları, filtreleme sistemleri, server odaları, kablo kanalları vb. alanlar yüksek yangın yükü oluşturur ve özel önlemler gerektirir.

 • Barut ve Silah Sanayi   

Patlayıcı madde üretim ve depolama alanları, cephanelikler risk alanlarından bazılarıdır.

 • Kağıt Hamuru ve Kağıt SanayiKağıt ve karton bir kez alev aldıktan sonra yanması oldukça kolay olan maddelerdir. Kağıdın parlayıcı sıvılarla veya gazlarla temas etmesi yangının kolayca büyümesine ve yayılmasına neden olur. Bu nedenle kağıt fabrikaları oldukça yüksek yangın riskine sahip alanlardan biridir.
 • Tütün Sanayi
  Tütün üretme tesislerinde kullanılan makinelerde, kurutucularda veya öğütücülerde oluşabilecek mekanik aksaklıklar, elektrik hatlarında oluşabilecek arklar, depolama alanlarında bulunan yanıcı maddeler vb. yangın riski oluşturan alanlardan bazılarıdır.
 • Ağaç ve Ahşap İşleme Endüstrisi

  Bu süreçlerde oluşan talaş parçacıkları ve toz partiküller, hasar görmüş bir fan yatağı, aşırı ısınmış bir motor veya materyalin içinde yabancı bir nesne yangın ve patlama riskini arttırır.

 • Otomotiv Sanayi

Üretim alanında yanıcı materyaller bulunması, üretim ve montaj işlemlerinin açık alanlarda yapılması, elektrik panoları, kaynak operasyonları, boya ve kimyasal proseslerin tehlike arz etmesi yangından korunma gereksinimini arttırır.

 • Gıda EndüstrisiGıda endüstrisi içerisinde bulunan malzemelerin ince, kuru ve genellikle organik olması kolay tutuşabilme ve patlayabilme özelliğini beraberinde getirir.
 • Geri Dönüşüm Fabrikaları
Atık malzemelerin geri dönüşümü sırasında makine içerisine yabancı malzemelerin karışması sürtünme ve aşınma oluşturarak yangın riskini arttırır. Kolayca tutuşabilen kumaş, kablo, kağıt, plastik vb. atıkların bir arada bulunması, konveyör sistemleri, filtre sistemleri, işleme tezgahları, sunucu odaları, elektrik ve kontrol odaları, jeneratörler, trafolar vb. yangın risklerinden bazılarıdır.
Daha fazlası için;burayı tıklayın