ANKARA YANGIN SÖNDÜRME – YANGINDA EN ETKİLİ SİSTEMLERİN ANAHTAR TESLİM ÇÖZÜMÜ İÇİN A-PRO MÜHENDİSLİK

A-pro mühendislik  olarak amacımız ;Şirketimiz kurulduğu tarihten itibaren, ankara yangın söndürme sektöründe farkındalık yaratabilmek, teknik bilinci arttırabilmek ve her geçen gün hizmet kalitesini bir adım öteye taşıyabilmek adına 15. yılında yolculuğuna devam etmektedir.

 bknz

En etkili söndürme yöntemi olarak tabiki başta su geliyor. Fakat su maalesef her yangın söndürme sisteminde kullanılmıyor.

Kullanıldığı sistemleri sıralayacak olursak ;

• Sprinkler Sistemleri
• Sprey Soğutma Sistemleri
• ESFR Sistemleri
• Su Sisi Söndürme Sistemleri
• Yangın Pompaları
• Yangın Dolabı ve Hidrant Sistemleri

Bu sistemlerde su ile söndürme işlemi çok daha başarılı ve yerinde oluyor. Daha detaylı incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer söndürme sistemleri ;

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Yanıcı parlayıcı sıvı yangınlarında kullanılır. Köpük ve suyun belli oranlarda karıştırılarak kullanıldığı sistemlerdir. Yanıcı parlayıcı sıvı yangınlarında havayla temas eden köpük genleşerek sıvı yüzeyinde film tabakası oluşturur.

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Suyun ıslatma ve iletkenlik gibi dezavantajları sebebi ile kullanılamayacağı, elektrikli ve elektronik cihaz odalarında, arşivlerde, tarihi eser ve değerli el yazmaları bulunan mahallerde gazlı yangın söndürme sistemleri kullanılır.

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Yoğun olarak kullanılan davlumbazlarda, zamanla davlumbaz ve kanal içlerinde yağ tabakası oluşur. Bu yağ tabakası belli sıcaklıklarda ciddi yangın riskleri oluşturmaktadır. Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri bu yangın riskleri için geliştirilmiş özel sistemlerdir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Yanma sonucu ortaya çıkan duman, ısı ve gaz partiküllerinin algılanması ile erken uyarı amacıyla kullanılan hayati sistemlerdir. Tasarlanan yangın senaryosuna uygun olarak erken uyarı, kontrol ve diğer sistemlerin aktivasyonu için kullanılır.